rp dnia 30 maja 2010

Czy echa przesiedleń brzmią tam po dziś dzień? Czy różnorodność kulturowa odzwierciedla się w codziennym życiu? I wreszcie, czy uda się natrafić na ślad tego szlachetnego kruszcu, z którego słynie Złotoryja? Czyli rzecz o badaniu historii regionu przez przyszłych kulturoznawców rodem z Akademii Górniczo – Hutniczej w dniach 6-13 września 2009 r.

Czytaj dalej wpis Złote ślady historii

rp dnia 27 maja 2010

Ukazał się piąty w tym roku numer Echa Złotoryi a wnim jak zwykle dużo o historii  naszego regionu, ale także poruszamy sprawy bardzo na czasie i bardzo kontrowersyjne.

Czytaj dalej wpis Majowe Echo

rp dnia 16 maja 2010

W związku z odbytym dnia 12. marca 2010 roku zebraniem walnym sprawozdawczo – wyborczym przedstawiamy najpierw wyniki ukonstytuowania się władz: Zarząd TMZZ: prezes – Aleksander Borys, sekretarz – Krzysztof Zamojski, skarbnik – Bogusław Cetera, członkowie – Józef Banaszek, Zenon Bernacki, Aleksander Pecyna, Danuta Sosa, Aneta Ślęzak, Kazimiera Tuchowska.

Czytaj dalej wpis „Nowy” prezes TMZZ

rp dnia 15 maja 2010

O Mirku Kopińskim krąży w usportowionym środowisku złotoryjskim anegdota, jak to podczas jednej z konkurencji OLAWSu wystartował do rowerowego wyścigu na Trupień z kołem przyblokowanym przez hamulec i dopiero na mecie zorientował się, że coś jest nie tak. Autentyczność zdarzenia potwierdza sam zainteresowany, dodając, że wtedy rzeczywiście nie udało mu się wygrać tej konkurencji, ba przyjechał na przedostatnim miejscu […]

Czytaj dalej wpis Energia z wulkanów