rp dnia 25 czerwca 2010

Już w najbliższy poniedziałek – po południu – w sprzedaży znajdzie się najnowszy numer „Echa Złotoryi”. Jak zwykle staramy się przedstawić naszym Czytelnikom otaczający nas świat z perspektywy, której zwykle nie używamy na co dzień.

Czytaj dalej wpis Czerwcowe Echo Złotoryi

rp dnia 21 czerwca 2010

Przeżyłam dwa dni Biegu Wulkanów. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy też tak o sobie mogą powiedzieć. A łatwo nie było. Determinacja i poświęcenie, łzy, pot i krew…no trochę przesadziłam. Tej ostatniej na szczęście nie widziałam wiele.

Czytaj dalej wpis Dwa dni pod wulkanem

rp dnia 15 czerwca 2010

Spędziłam dwa upalne dni wśród sokolników, ucząc się czeskiego i zgłębiając tajniki polowania z sokołami. Do tej pory ten gatunek ptaka kojarzył mi się jedynie z nowelą Boccaccia, w której to poczciwy drapieżnik zostaje ugotowany na obiad dla ukochanej Mony Giovanny. Te sokoły, które widziałam, raczej na strawę się nie nadawały. Były zbyt piękne i dostojne.

Czytaj dalej wpis Zabawa z ptakami

am dnia 14 czerwca 2010

Do tego rajdu szykowaliśmy się już od lutego, w marcu została wpłacona zaliczka za noclegi w schronisku Dom Śląski dla 18 osób. Ostatecznie zebrała się grupa aż 21 osób. Z niepokojem śledziliśmy prognozy pogody, bo ciągle padał deszcz. Nieoczekiwanie w dniu naszego wyjazdu 5 czerwca zaświeciło słońce i taka piękna pogoda utrzymała się przez cały rajd.

Czytaj dalej wpis Powitanie wschodu słońca na Śnieżce

rp dnia 6 czerwca 2010

Jak rycerze grają w piłkę? Na pewno szybko i brutalnie. Biorą klocek drewniany (na oko 30 – 40 centymetrów długości i parę kilogramów wagi), typują dwie drużyny po 5 najbardziej bojowych wojów różnej płci, ustalają gdzie są bramki a potem…a potem to strach stać w pobliżu. Jeden rzuca piłką/klockiem, reszta próbuje przechwycić to, co leci. Ci, co nie mają wyćwiczonego […]

Czytaj dalej wpis Rycerski futbol