Szanowni Mieszkańcy Złotoryi i Ziemi Złotoryjskiej!

Oleh: rp
15 listopada 2010

Zbliża się ważny czas dla Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także dla Złotoryi – naszego wspólnego miasta, w którym znamy się prawie wszyscy, gdzie łączą nas rodzinne, koleżeńskie i przyjacielskie więzi, i gdzie wielokrotnie wybieraliśmy obecnych radnych, burmistrza i starostę.

Nasze piękne miasto, które w następnym roku będzie obchodzić uroczyście 800-lecie nadania Złotoryi praw miejskich magdeburskich i Ziemia Złotoryjska – bogata w naukę, oświatę, kulturę, gospodarkę, stowarzyszenia i organizacje samorządowe – to nasza mała ale najbliższa naszemu sercu ojczyzna, miejsce pod słońcem każdego z nas, naszych dzieci i wnuków.

Od dwudziestu lat dokonujemy okresowo w sposób demokratyczny wyboru osób, które życzymy sobie, aby reprezentowały nas możliwie najlepiej w Radzie Miejskiej i Starostwie, a na Ziemi Złotoryjskiej również we wszystkich gminach. By pełniły godnie i efektywnie role radnych, wójtów, burmistrza i starosty.

Od nas zależy, kogo wybierzemy i jak będą oni rozwiązywać codziennie problemy mieszkańców naszych gmin, miasta i powiatu. A to oznacza, jak zaspokajać będą nasze wspólne i indywidualne ludzkie potrzeby.

Wiemy już, że wielu spośród obecnie pełniących funkcje radnych, wójtów oraz burmistrza i starosty stanie się ponownie kandydatami w tegorocznych wyborach samorządowych. Powinniśmy spokojnie, rzeczowo i uczciwie ocenić dotychczasowe rezultaty ich działalności na rzecz naszej wspólnoty złotoryjskiej. Bo przecież taka jest właśnie idea okresowych wyborów w państwie demokratycznym. Jako wyborcy ocenimy, jak sprawowali się nasi przedstawiciele w czasie mijającej kadencji władz samorządowych, co dobrego zrobili, czy wywiązali się ze swoich zobowiązań przedwyborczych sprzed czterech lat, jak reagowali na nasze programowe a także konkretne propozycje i – co jest sprawą najważniejszą – czy traktowali w sposób przyzwoity środowiska wyborców.

W tegorocznych wyborach na listach kandydatów znajdzie się, jak zawsze, wiele nowych osób. Przyjrzyjmy się im uważnie – czym zajmowały się dotychczas, jakiego rodzaju działalność, zwłaszcza społeczną, prowadziły w ubiegłych latach i czym konkretnie zasłużyły się dla naszej społeczności oraz czego chciałyby dokonać po wyborze. Wielu spośród nich na pewno okaże się godnymi wyboru.

W okresie kampanii przedwyborczej, która zakończy się 20 listopada 2010 r., będziemy weryfikować rezultaty aktywności osób z ustępujących władz. Ale też na organizowanych spotkaniach zadamy wszystkim kandydatom dziesiątki różnych pytań w interesujących nas sprawach, ze szczególnym uwzględnieniem podstawowej kwestii: jak zamierzają przyspieszyć zrównoważony rozwój złotoryjskich gmin, naszego miasta i powiatu, znacząco zmniejszyć poziom bezrobocia, a może nawet zlikwidować obszary nędzy i niedostatku w rodzinach biednych i wykluczonych społecznie.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej kolejny raz zgłosiło kandydatów do Rady Miejskiej w Złotoryi. Ponieważ nasi kandydaci – a jest ich jedenaścioro – zobowiązują się realizować w sposób jak najlepszy interesy wszystkich mieszkańców, zwracamy się z prośbą o przesyłanie na adres Redakcji „Echa Złotoryi” lub telefonicznie własnych propozycji (TMZZ, tel. 76-8788-137, w godz. 900-1500).

Prosimy więc: ODDAJCIE NA NICH SWÓJ GŁOS!

Pamiętajmy, że w wyborach – głosując na naszych kandydatów – chcemy równocześnie wybrać najlepszych.

Spotkajmy się wszyscy przy urnach wyborczych i pamiętajmy, że prawo to uzyskaliśmy dzięki wieloletniej walce o demokrację w naszym kraju.

Prezes TMZZ

Aleksander Borys

Category: TMZZ, Wydarzenia | RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.

2 komentarze

  • Zbyszek

    a czy wrzucanie ulotek w dzień ciszy wyborczej nie jest przypadkiem jej łamaniem? wychodząc rano z domu sprawdzałem skrzynkę na listy a po powrocie miałem w niej ulotkę jednego z kandydatów TMZZ.

  • RP

    Ostatnie ulotki, wg zapewnień kandydatów, były roznoszone w piątek. Inna sprawa, że żywot ulotek bywa różny, może ktoś nie chciał by leżała na ziemi?

  • Widget Area

    This is widget area, add your widget here from your widget on appereance on your admin panel