Ukazał się kolejny numer Echa Złotoryi. Piękna złota polska jesień kończy się powoli, a w naszym miesięczniku wcale nie całkiem jesienne tematy:

Na okładce grobowiec na złotoryjskim cmentarzu

Od 1928 roku mieszka w Złotoryi. Ojciec był Włochem, a matka Niemką, a za mąż wyszła za Polaka. Poznajcie panią Urszulę Dańko we wspomnieniach spisanych przez Romana Gorzkowskiego i Annę Chrzanowską.

Zbliża się koniec roku, czas więc zabrać się za wybory Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2012. Do zgłaszania kandydatur zaprasza Robert Pawłowski.

Lekcji samorządności udzielają nam wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotoryi, a na zajęciach była Iwona Pawłowska.

Budowla pod Basztą budzi wiele kontrowersji. Na specjalnym posiedzeniu komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej spotkali się radni miejscy z konserwatorem zabytków Zdzisławem Kurzeją, Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego Ryszardem Porczyńskim oraz komitetem protestacyjnym broniącym Basztę i jej otoczenie. O spotkaniu pisze Robert Pawłowski, a o swoje wystąpienie cytuje Barbara Zwierzyńska.

Po zakamarkach złotoryjskiego cmentarza przechadza się i odkrywa jego tajemnice Joanna Sosa-Misiak.

Spalarnia opon powstaje w Wilkowie, temat zgłębiła Agnieszka Młyńczak.

XV Rajd Jadwiżański już za nami – opisuje go Tomasz Szymaniak.

O najcenniejszym z darów – darze krwi pisze Rafał Wagel.

18 października w siedzibie TMZZ została otwarta wystawa “Historia i współczesność Pielgrzymki” Wydarzenie opisuje Wioleta Michalczyk.

Z Henrykiem Brodatym na Wilkołaku był Roman Gorzkowski

Kroniki złotoryjskie pod redakcją Romana Gorzkowskiego traktują tym razem:

o Wieży widokowej,

o “Naszych w PeeReLu”,

o Rynku Górnym i ulicy Wilczej,

o “Barwach” sprzed ćwierć wieku,

o Rąsi, klapie i znaczkach

o Skandalu pod Wilczą Górą

A wszystko to dzięki pomocy naszych sponsorów: